fr.boucheron.com  
 

 

V prosinci roku 2010 se dva prestižní domy rozhodly spojit své síly. Podepsáním exkluzivní licenční smlouvy s Interparfums vstoupil klenotník Boucheron do nové éry, která bude příležitostí k obnově legendárních parfémů a tvorbě nových skvostů.

Boucheron, tvůrce touhy

Boucheron, to je přes 150 let výjimečných výtvorů, které naplnily tlukoucí srdce vzrušením stejně rychle, jako se plnily šperkovnice vzácnými kameny. Dům Boucheron, jakožto první klenotnictví, které se usadilo na slavném náměstí Place Vendôme, se stal součástí legendy už ode dne jeho zrodu roku 1858. Od nestandardní knihy objednávek, až po jeho ikonický prsten “Quatre”, měl vždy tento francouzský klenotník jediný cíl: vzdát poctu ženskosti, eleganci a modernosti.

Smysl pro jedinečnost

Před uvedením kolekcí zasvětil Frédéric Boucheron svůj talent zakázkovým modelům. Poté bylo možné nalézt Boucherona v každé významné světové metropoli a jeho proslulost rostla s každou další objednávkou. Nic nebylo příliš krásné, ani příliš nákladné. V roce 1928 maharádža z Patialy neváhal ani chvíli a svěřil svou sbírku drahých kamenů přímo do rukou Louise Boucherona, aby je přeměnil na velkolepé kousky.  O dva roky později svěřil íránský šáh Boucheronovi poklad Perské říše. V Boucheronových dílnách přivedli k životu nesčetné množství extravagantních výtvorů, ať už šlo o 159 karátový safír nebo neuvěřitelně barevné diamanty.

Výjimečná klientela

Zatímco ostatní domy odmítly prodávat své výtvory francouzskému podsvětí a kurtizánám, Boucheron jim udělal brilantní nabídku. Tím, že klenotník věnoval tak málo pozornosti ‘protokolu’ nebo sociálnímu postavení, ukázal téměř avantgardní toleranci ženám, které se tím osvobodily od konvencí. Tato otevřenost je stále součástí kodexu značky Boucheron.

Klíčovým slovem je smyslnost

Zatímco ostatní klenotníci pracují s barvou, umělci v Boucheronově dílně nezapomínají na své malířské plátno – kůži. Její jemnost. Její záře. Její textura. Každý šperk, od největších karátů po ty nejmenší klenoty, splyne s pokožkou, sleduje křivky těla a vlní se přirozeným pohybem. Zlato je přivedeno k životu a i ty nejsložitější konkurenční kousky se před těmi Boucheronovými dávají na útěk.
 

Věčné poklady

Dům vždy používal velmi odvážné techniky broušení, vkládání křišťálů, zlata a drahých kamenů. Důkazem toho jsou výtvory od náhrdelníku Question Mark prezentovaném na Mezinárodní výstavě v roce 1899 až ke šperkům s indickými vlivy, které preferoval Louis Boucheron. Od slavných hodinek “Reflect” z roku 1947 k legendárnímu prstenu “Quatlre” vytvořenému v roce 2004.

Tyto kultovní šperky přitáhly pozornost tísíců žen, včetně celebrit jako Joséphine Baker, Grace Kelly, Julianne Moore, Gwen Stefani, Nicole Kidman, Anne Hathaway, Charlotte Rampling a Kristin Scott Thomas.

Boucheron, legendární vůně

„Zatímco Boucheron vždy vzdával poctu ženské kráse za pomocí nádherných šperků, vstoupil v roce 1988 do říše parfémů. Byl to nový způsob pro putování po cestách snů a moderní smyslnosti. Byl to nový jazyk pro vyjádření emocí, náš důvod k existenci a tvorbě”, Alain Boucheron (Prezident domu Boucheron v letech 1980 - 2004).

V parfémech se podařilo odrazit skutečnou ilustraci hodnot drahých šperků. Titulní parfém se stal symbolem ženskosti během několika měsíců. Pocta záhadnosti, svůdnosti a smyslnosti. Destiluje lesk na nahé kůži a odhaluje eleganci, která je stejně vzácná jako šperky navržených pro jejich nositele. 

Pro více informací klikněte na obrázek

Boucheron Femme Boucheron Homme Boucheron Jaipur Bracelet Boucheron Jaipur Homme

 

Place Vendome EDP Place Vendome EDT QUATRE FEMME QUATRE HOMME
BrandManager

Tuhle značku zastupuje Eva Hušťavová

E-mail:   eva.hustavova@aprodelta.cz

Telefon: +420 727 861 630

Další zastoupení manažera