www.oscardelarenta.com  
 

 

 

O ZNAČCE

Oscar de la Renta je značka v rodinném vlastnictví, celosvětově proslulá svým luxusním zbožím, založená v roce 1965 panem Oscarem de la Renta

HISTORIE ZNAČKY

1931 - Oscar de la Renta se narodil v Dominikánské republice

1977 - Uvedení první vůně – Oscar, Celosvětový bestseller

1989 - Oscar de la Renta získal ocenění CFDA Lifetime Achievement Award

1992 - Připojuje se k módnímu domu Pierre Balmain a stává se prvním americkým návrhářem v čele francouzského módního domu

1999 - Získává ocenění „the French Legion D’Honneur as Commander“

2000 - Vyhrál cenu CFDA Women’s Wear Designer of the Year Award

2001 - Představuje kolekci doplňků – kabelky, boty a šperky

2004 - Otevírá 1. vlajkový butik na Madison Av. v New Yorku. Uvádí kolekci brýlí

2006 – 2012 - Uvádí svatební kolekci, vstupuje na trhy Řecko a Španělsko, uvádí dětskou kolekci oblečení a posléze i kolekci pro domov

2014 - Získal Medal of Excellence from Carnegie Hall in NYC. Jmenuje Petera Coppinga kreativním ředitelem.

10/2014  - Oscar de la Renta umírá obklopen svou rodinou a přáteli

2016 - Laura Kim & Fernando Garcia, Noví kreativní ředitelé

Prostřednictvím nových kreativních ředitelů získal Oscar De La Renta nové vyhlídky. Je více soudobý, více ladí se stylem, jakým je definován v zahraničí. Je více sexy, sebejistý. Více se zaměřuje na kalhoty, výrazné barvy a uvolněnější styl. 

Nová vůně Bella Blanca je podstatou ženy v očích Oscara de la Renty: elegantní, ženskou a sebevědomou. Jako květiny v jeho zahradě, Bella Blanca je čistá, a jemná, ale zároveň sebevědomá. Je ztělesněním nadčasovosti značky Oscar de la Renta.

INSPIRACE

Velkolepá zahrada plná vrzušujících bílých květů, z jejichž záplavy se objeví nejkrásnější žena: to je obraz za nově vytvořenou vůní Oscar de la Renta. BELLA BLANCA vzdává poctu ikoně americké módy, lásce k zahradám, jejíž podpisem je ikonický květinový design módního domu.

Nádherný flakon stejně jako vůně uvnitř. Flakon Bella Blanca je pokrytý trojrozměrnými bílými květy, které obklopují zlatou plaketu nesoucí název vůně. Květinově zdobený vzor krabičky s výrazným zlatým pásem podtrhuje design flakonu. Precizní výroba, která módní dům proslavila, napodobuje nádhernou a precizní složitost zdobených šatů.

Inspirací vůně BELLA BLANCA byly krásy přírody sdílející své kouzelné vůně se světem. V nádherném květinovém větříku se nese jemná sladkost hrušek pokrytých kapkami raní mlhy.  Něžný náznak lístků fialky a sambakového jasmínu se probouzí se slunečním svitem a mísí se s jemnými okvětními lístky růží a konvalinek. Pozadí krémových nót santalového dřeva s kašmírovým pižmem dodává vůni neodolatelnou výdrž.


 

Vrchní parfemář, Harry Fremont, v této vůni perfektně zachycuje radostnou lásku k životu pana Oscara de la Renty.

Vůně Bella Rosa zachycuje romantickou atmosféru tajemné zahrady, s každým stříknutím vytváří dojem milostného jiskření. V horních nótách je propojen růžový pepř, frézie a mandarinka se svůdným srdcem růžové růže, jasmínu a kosatce. Jako polibek hřejivého slunečního paprsku, sladkost slunečného dne evokuje pačule, santalové dřevo a ambra doznívající nezapomenutelným charisma.

"Inspirován krásou, šarmem a kouzlem ženy Oscar de la Renta, chtěl jsem vytvořit vůni, která by byla romantická, zachovávala si ženskost a zároveň byla i hravě svůdná,” říká vrchní parfumér společnosti Firmenich Harry Fremont. “Vizí bylo zachytit elegantním a smyslně ženskou vůní kontrastující s jemně jiskřivými nótami ovoce a květin zahalené v dřevitě vzdušném závoji."

 

BrandManager

Tuhle značku zastupuje Michaela Vítek Měsíčková

E-mail:   michaela.vitekmesickova@aprodelta.cz

Telefon: +420 724 578 956

Další zastoupení manažera